درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی

درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی

درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی

 

قطعا همه ی ما تجربه دل درد و دلپیچه رو داشتیم و هر از گاهی هم به سراغمون میاد تا آسایش و اعصاب ما رو از بین ببره, ما مقاله ای در رابطه با درمان  دل درد و دلپیچه و درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی تدارک دیده ایم که با استفاده از نکات درون آن می توانید تدابیری برای درمان دل درد داشته باشید.

در واقع اصطلاح دلپیچه و دل درد برای درد های شکمی, گوارشی و سوءهاضمه ای است که دلیل مشخصی برای ایجاد آنان وجود ندارد و به آن اختلال هاضمه ای نیز می گویند.

 

درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی
درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی

 

✔علائم دل درد و دلپیچه :

 

دل درد و دلپیچه علائم و نشانه هایی شبیه به زخم معده و یا زخم های گوارشی دارند که می تواند درد و ناراحتی در بالای شکم ,نفخ, آروغ و حالت تهوع همراه باشد.

از دیگر نشانه های دل درد و دلپیچه می توان از عفونت های گوارشی و معده و اسهال و استفراغ نام برد, معمولا عفونت های گوارشی عاملان معتدد زیادی می توانند داشته باشند برای مثال: ویروس, باکتری و حتی وجود انگل در سیستم گوارشی, پس توصیه ما این است که برای مطمئن شدن و انجام عمل های خودسرانه جلوگیری و با پزشک متخصص خود موضوع را در میان بگذارید.

 

نکته ای که نیاز به ذکر حتمی آن بود این است که در بعضی از موارد کاهش وزن و و وجود دل درد و دلپیچه در افراد سالخورده ی بالای 50 سال می تواند خبر از وجود معضل بدخیمی روده بزرگ باشد و برای تشخیص وجود یا عدم وجود این بیماری باید کونولوسکوپی صورت بگیرد.

 

دل درد و دلپیچه در سنین بالا باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد برای مثال اگر شخصی در سنین بالا به صورت تصادفی و ناگهانی دچار دل درد و دل پیچه شود حتما باید مورد چکاب کامل قرار گیرند. و نکته دیگری که می تواند از نشانه دهنده وجود این بیماری و علائم باشد تغییر دفعات و عادات اجاب مزاج نیز هست, به طوری که اگر شخصی از یک بار به سه بار اجابت مزاج در روز تغییر کند نیاز به آزمایش و کونولوسکپی دارد.

 

از دیگر زنگ خطر های دل درد و دلپیچه که باید حتما تحت نظر پزشک قرار گرفته و از کنار آن به آسانی نگذشت مدفوع یا اسهال خونی است, درحالی که در اکثریت این قبیل کیس بیماری که به هموروئید یا بواسیر تشخیص داده می شوند در مواردی منجر به سرطان روده بزرگ منجر شود, پس حتما اگر نشانه ها و علائمی مانند موارد ذکر شده بالا مشاهده کردید حتما به پزشک متخصص مراجعه و آزمایش کونولوسکپی برای تشخیص انجام دهید.

 

اما لازم نیست که بترسید معمولا احتمال وجود مشکلات روده از قبیل سرطان روده بزرگ و نظیر آن باید سه نشانه ی دل درد د و دل پیچه, تغییر اجابت مزاج و مدفوع یا اسهال خونی وجود داشته باشند در غیر اینصورت احتمالا بیمار فقط دچار دل درد و دلپیچه شده.

 

دل درد و دل پیچه های دوران قاعدگی :

 

معمولا در دوران پریودی وجود درد هایی مانند درد در ناحیه زیر شکم, ران و شکم و کمرطبیعی است اما اگر این درد ها از حدی فراتر بروند نیاز به مراجعه به پزشک است, اکثریت زنان قبل و در حین دوران پریودی دل درد و دلپیچه و گرفتگی های عضلانی را پشت سر می گذرانند.

 

به طور کلی دلیل اصلی پشت این گرفتگی ها و دل درد و پیچیدگی ها یک ماده شیمیایی به نام پروستاگلانین است که فقط در بدن زنان تولید و ترشح می شود, که ذاتا باعث انقباض و تحریک تعدادی از عضلات و اندام زنان می شود که در بعضی از موارد می تواند به شدت دردناک باشد و حتی روز ها طول بکشد.

 

عواملی که باعث دل درد و دلپیچه در دوران پریودی می شوند:

 

همانطور که گفته شد درد در ناحیه های زیر شکم و ران ها در دوران پریودی امری طبیعی است, و بیشتر دل درد و دلپیچه و گرفتگی عضلات ذکر شده به دلیل  کش آمدن دیواره رحم پیش می آید.

مقدار خونی که در دوران پریودی از رحم گذر می کند را معمولا زنان حس نمی کنند, جالب است بدانید که در طول عادت ماهیانه یا پریود دیواره های رحم رفته رفته سخت تر و سفت تر می شوند که همین عمل یکی از دلایل اصلی درد در این دوران است.

 

 

در دوران پریودی, دیواره های رحمی با فشاری که رگهای خونی بر دهانه رحم می آورند, باعث قطع شدن رسیدن خون و اکسیژن به رحم می شوند و هنگامی این اندام و عضلاتش خون و اکسیژن کافی دریافت نکنند شروع به ترشح ماده شیمیایی می کنند که باعث درد می شود. دلیل اینکه بعضی از زنان درد شدید تری را نسب بقیه زنان در دوران پریودی تجربه می کنند معمولا بخاطر این است عضلات رحمشان بیشتر از حد معمول منقبض و تحریک می شود.

 

یک استثنا در دل درد و دلپیچه دوران پریودی :

 

یک احتمال وجود دارد که کمتر به آن اشاره می شود پزشکان آن را دیسترانوره می نامند, که درد در دوران قاعدگی و پریودی است که در در زنان بالای 30 تا 45 ساله بروز می آید.

 

این مطلب را هم ببینید : درمان ناباروری و نازایی

 

علائم دل درد و دلپیچه های دوران پریودی:

 

احساس کردن فشار در شکم

احساس درد در شکم

درد داخلی کمر, باسن و ران

 

مواقع گرفتگی شدید در دوران پریودی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

مدفوع شل

ناراحتی های معده

تهوع,اسهال و استفراغ

سردرد

سرماخوردگی

 

دل درد و دل پیچه های دوران پریودی تا چه مدت ادامه دارند؟

 

شروع درد و گرفتگی های عضلانی همزمان با شروع خونریزی شروع می شود, و بیشتر در دختران نوجوان ایجاد می شود, در گذر سن و پس از زایمان رفته رفته بهتر و کمتر می شود.

 

 

بیشتر بخوانید: نشانه های کبدچرب و راه های درمان آن

 

 

چه عواملی باعث ایجاد گرفتگی عضلات و دل پیچه در دوران پریودی می شود؟

 

سن کمتر از 30

بلوغ زودرس قبل از سن 11

خونریزی زیاد در دوران پریودی

داشتن خونریزی و دوره های نا منظم

استعمال دخانیات

زایمان نکردن

سابقه دیسمنوره ارثی در خانواده

 

دل درد و دلپیچه در دوران بارداری:

دل درد و دلپیچه در دوران بارداری چندین دلیل مشخص و معمول دارد که در موارد زیر به آنها اشاره شده است.

 

بزرگ تر شدن رحم:

با شروع بارداری در گذر زمان رحم بزرگ و بزرگ تر می شود به همین دلیل جای دیگر اندام های تنگ به آنها فشار می آید مانند کانال شکمی.

 

درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی
درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی

 

تحریک شدن ربط های رحم در دوران بارداری:

 

معمولا درد موجود در رباط های گرد رحم  در سه ماهه دوم بارداری شروع و حس می شود. با بزرگ تر شدن و تغییر سایز  رحم، رباط های گرد بخش – دو رباط که از جلوی رحم می گذرند و در امتداد کشاله ران هستند- کش می آیند. این درد ناحیه پایینی شکم را درگیر کرده باعث درد در کشاله های ران می شود.

 

بارداری های خارج از رحم:

 

بارداری های خارج رحمی یعنی تخمک لقاح شده جایی به جز رحم استقرار پیدا کند  اصولا یکی از لوله های رحمی  فالوپ را انتخاب می کنند.  بارداری خارج از رحم بیشتر در سه ماه اول بارداری و بدون  آگاهی قبلی اتفاق می افتد.

بارداری خارج از رحم بادردهای شکم ، لگن، لکه بینی یا خونریزی از واژن (می تواند قرمز یا قهوه ای، کم یا زیاد، و یا مستمر یا متناوب باشد)،ضعف ، رنگی پریدگی و سستی همراه است. با مشاهده هر یک از این نشانه ها در سه ماهه اول بارداری حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

 

درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی با عرق نعنا:

 

عرق نعنا با کاهش دردهای دوران پریودی تاثیر مستقیمی دارد, عرق نعنا با خاصیت ضد اسپاسمی باعث شل شدن عضلات رحمی مانند دیواره های رحمی و کاهش درد آنها می شود. در نهایت مصرف عرق نعنا برای زنان برای کاهش درد دوران پریودی می شود. و همان خاصیت ضد اسپاسمی می تواند باعث کاهش و جلوگیری از درد های غیر غادی و گرفتگی های شدید دوران های بعدی پریودی نیز شود.

 

 

از دیگر فواید عرق نعناو دمنوش نعنا:

 

درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی
درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی

 

فواید عرق نعنا برای معده:

 

تاثیر خنک کنندگی عرق نعنا بخاطر داشتن ماده منتول  باعث کاهش التهابات و ناراحتی های معده می شود, ماده منتول در عرق نعنا با تحریک معده برای ترشح و تولید اسید معده به هضم درست غذا کمک کرده و همچنین احساس سیری بیش از حد و نفخ را از بین میبرد.

 

از بین بردن بوی بد دهان و تنفس:

 

نعنا به حدی معطر و خوشبو است که حتی شرکت های محصولات سلامت دندان در ساخت محصولات خود مانند خمیر دندان, دهان شویه و نخ دندان معطر استفاده می کنند. عرق نعنا علاوه بر خواص های فوق العاده خود برای سلامت دندان و دهان می جنگد و باکتری و پلاک های دندانی را از بین می برد.

 

درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی
درمان سریع دل درد و دلپیچه در دوران بارداری و پریودی

 

خواص عرق نعنا برای لاغری :

 

از کارهای دیگری که این عرق نعنای بی نظیر انجام میدهد تسریح بخشیدن سرعت کاهش وزن است, چون با رفع مشکلات گوارشی و کمک به هضم درست غذا باعث جلوگیری از به وجود آمدن سوءهاضمه و یبوست می شود.

یکی از دلایل افزایش وزن دفع نشدن درست و به موقع مواد موجود در بدن است, عرق نعنا خاصیت کاهش اشتها را دارد که همین امر باعث دریافت کمتر غذا می شود که خود یک فاکتور اصلی در کاهش وزن است و در کنار آن متابولیسم بدن را نیز به حد قابل توجهی بالا می برد.

 

💜عرق نعنا و سلامت پوست:

 

عرق نعنا به آبرسانی به سطح پوشت کمک می کند تا جایی که ماسک نعنا وجود دارد و برای سفت شدن پوست و آبرسانی پوست صورت استفاده می کنند, عرق نعنا را می توانید روی پوست مالیده و به عمل آبرسانی و جوانسازی پوست کمک کنید.

 

 

 

🧡شما هم می توانید با تهیه عرق نعنا در فروشگاه هیرودنا از خواص خارق العاده آن استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *