دفع انواع انگل های گوارشی در خانه + چندین روش موثر و تضمینی

دفع انواع انگل های گوارشی در خانه + چندین روش موثر و تضمینی

دفع انواع انگل های گوارشی در خانه + چندین روش موثر و تضمینی

 

 

انگل، به جاندرانی گفته می شود که از بدن یک جاندار دیگر که آن میزبان هم گفته می شود برای تهیه غذای خود استفاده می کند، بعضی از انگل ها از راه پوست شروع به جذب و خوردن خون و مواد معدنی موردنیاز میزبان می شوند که این خود می تواند برای میزبان خطرناک باشد. همچنین انگل های دیگری وجود دارند که درون بدن رخنه کرده و مواد معدنی که پس از هضم غذا به دست می آیند، قبل از جذب به بدن استفاده می کنند. در مجله هیرودنا ما به این مطلب و راه های درمان و تشخیص آن می پردازیم.

 

 

وجود انگل ها چه انگل های خارجی مانند: شپش، ساس، مگس… می توانند ناقل بیماری خطرناک و زیادی باشند و باید سریعا درمان و رفع شوند. انگل های داخلی نیز مانند کرم های  انگل (حلقوی، کرم کدو آسکاریس و ….) وجود دارد که بیشتر در روده بزرگ سکونت می کنند و به تولید مثل و زیاد شدن می پردازند، انگل های داخلی به شدت انسان را خسته، بی حال و بی انرژی، در بعضی موارد لاغر و کمبود مواد معدنی بدن حتی در صورتی که شما غذای زیادی می خورید اما همیشه احساس گرسنگی می کنید یا وزنتان رو به کاهش می رود.

 

 

در عصر جدید و مدرن امروزی بدن ما دلیل فعالیت های کمتر فیزیکی و همچنین استفاده کم از غذا و خوراکی های سالم، رفته رفته سیستم ایمنی بدن ما تضعیف می شود و در برابر تهدید های خارجی و همچنین داخلی آسیب پذیر تر می شود. متاسفانه با اینکه در عصر مدرن پروتکل های بهداشتی و سطح بهداشت در حال بالا رفتن است باز هم تاثیر قابل توجه ای به ابتلا به انگل ها نداشته و همچنان شاهد تعداد بالایی از مبتلایان به انگل به خصوص کرم های انگلی در سیستم گوارشی هستیم.

 

 

 

بیشتر بدانید: چگونه طبع بدن خود را بفهمیم؟ طبع من سرد است یا گرم؟

 

 

 

متاسفانه این نوع معضل در کودکان بیشتر است، کودکان کمتر اهمیتی به سلامتی و رعایت بهداشت می دهند و بیشتر از بقیه افراد در سنین غیر از بچگی و خردسالی در خطر و معرض انگل ها قرار دارند. ممکن فردی حتی مبتلا به کرم گوارشی باشد اما متوجه این مسئله نشده باشد، البته طبیعی است زیرا که معمولا تاثیرات محسوس و نشانه های خاصی به خصوص در کوتاه مدت ندارد و فقط با آزمایش می توان به قطع تشخیص داد.

 

 

ابن سینا، طبیب بسیار معروف ایرانی که حتی نام او در بسیاری از کشور ها و کتاب های خارجه نیز ذکر شده است، در کتاب قانون خود معتقد است که یکی از دلایل ابتلا به کرم انگلی طبع بلغمی و بلغمی شدن معده و روده است.

 

 

در تحقیقات انجام شده نشان داده شده است که غذاهای طبع سرد و بلغمی در این زمان بیشتر از هر زمانی فراگیر شده و تقریبا همگی در معرض این معضل خطرناک قرار دارند. پس همیشه باید مراقب باشید که با مصرف غذا و خوراکی های درست طبه خود در حالت خود یا معتدل نگه داریم. که در کنارش با رعایت بهداشت، احتمال ابتلا به بیماری خطرناک و نامرئی را بسیار پایین بیاوریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با طبع غذا ها و شناختن طبع خود می توانید این مقاله را بخوانید.

 

 

 

نشانه های وجود انگل در بدن:

 

 

آبریزش دهانی مخصوصا در خواب

تر بودن لب ها در شب و خشک بودن لب و دهان در روز، در حدی که بیمار با زبانش لب های خود را خیس کند

پرخاشگری، عصبانیت و زود رنج شدن و حتی افسردگی

خمیازه، حرف زدن و داد زدن در خواب

بد خلقی بیمار وقتی که بیدارش می کنید

ساییدن دندان ها روی هم، چه خودآگاه چه نا خودآگاه

دسته از افراد مبتلا بسیار کم اشتها و دسته ای بسیار پرخور می شوند اما افزایش وزنی را تجربه نمی کنند

لاغری غیز عادی (بدون رژیم و ورزش)

تشنگی و عطش بی دلیل

درد های شکم

سیاهی متغیر دور چشم

عرق سرد با بوی بد

 

 

خارش مقعد

 

یکی از علائمی که خبر از وجود کرم های ریز مقعدی اکسیور می دهد، خارش مقعد است اما با بالا رفتن سن این نوع خارش کمتر حس می شود پس نمی توان گفت اگر خارش را حس نمی کنید به این دلیل است که شما مبتلا نیستید، زیرا این نوع کرم ها برای تخم گذاری به نزدیکی خروجی مقعد حرکت می کنند.

 

اما همیشه جای نگرانی نیست، این علائم می توانند به شما خبر دهند که شما نیاز به یک پزشک متخصص دارید تا تشخیص خودش به طور قطع بگوید که شما مبتلا هستید یا نه. زیرا تمامی این نشانه می تواند وجود نداشته باشد و فقط یکی یا همه آن ها را رویت کنید.

 

 

 

بیشتر بخوانید: درمان فوری کهیر با عرقیات گیاهی + روش های سنتی

 

 

درمان انگل های گوارشی

 

 

چه بخواهید با طب مدرن خود را درمان کنید چه طب سنتی، باید اول از نوع انگل اطمینان حاصل کنید زیرا هر انگل گوارشی، شیوه مقابله و درمان خاص خود را دارد و نمی توان برای تمامی انگل های گوارشی یک روش را از پیش گرفت.

 

 

غذای های سرد و بلغمی خود را کاهش دهید

 

 

شما با فراهم یک محیط راحت برای انگل های گوارشی فقط کار را برایشان راحت تر می کنید، سعی کنید زیاد از خوراکی و غذا های طبع سرد استفاده نکنید، مخصوصا لبنیات و غذا های صنعتی که به دلیل و قصد های فروش و ماشینی شدن روند تهیه آن ها، کیفیت و مرغوبیت نوع سنتی و ارگانیک خود را ندارند.

 

 

درمان انگل گوارشی با سیر:

 

 

سیر یک سلاح تمام عیار و یک لشکر تک نفره برای مقابله با تمامی انگل های گوارشی است. بهترین و موثر ترین نوع سیر که می توانید برای درمان انگل گوارشی استفاده کنید، سیر خام است. سیر خام را هر طور که دوست دارید میل کنید و همان یک نتیجه مور د انتظار را دریافت کنید. برای اینکه طعم سیر کودکان را اذیت نکند، می توانید دو حبه سیر را شیر بجوشانید و پس از آن با استفاده از عسل آن را شیرین کنید و قبل از خواب کودک به او بدهید.

 

 

دفع انواع انگل های گوارشی در خانه + چندین روش موثر و تضمینی
دفع انواع انگل های گوارشی در خانه + چندین روش موثر و تضمینی

 

درمان انگل گوارشی با سرکه:

 

 

سرکه نیز به پر قدرتی و کاربرد سیر در درمان و از بین بردن انگل های گوارشی است، شما می توانید از 2 تا 4 قاشق غذاخوری سرکه (می توانید در آب مخلوط کنید). اگر می خواهید جواب بهتری از سرکه بگیرید بهتر است سرکه را ناشتا بخورید.

 

 

یک روش جالب و قدیمی دیگر وجود دارد که شما با استفاده از 20 تا 30 عدد نخود و خیساندن آن ها در سرکه از شب تا صبح، و خوردن نخود و سرکه با هم است که بعد از اینکار تا ناهار چیزی نخورید.

 

 

دفع انواع انگل های گوارشی در خانه + چندین روش موثر و تضمینی
دفع انواع انگل های گوارشی در خانه + چندین روش موثر و تضمینی

 

 

درمان انگل گوارشی با پیاز:

 

 

از دیگر خوراکی های گیاهی که می توانید برا درمان انگل گوارشی از آن استفاده کنید پیاز است، شما می توانید هر شب یک پیاز را رنده کرده و در یک لیوان آب اضافه کرده و صبح با صاف و جدا کردن پیاز از آب، آب را بنوشید.

 

 

دفع انواع انگل های گوارشی در خانه + چندین روش موثر و تضمینی
دفع انواع انگل های گوارشی در خانه + چندین روش موثر و تضمینی

 

 

درمان انگل گوارشی با تخم کدو:

 

 

تخم کدو یکی از موثرترین درمان کننده های انگل گوارشی است که بزرگسالان می توانند روزانه 100 گرم تخم کدو آسیاب شده را با 200 گرم عسل مخلوط کنند و ناشتا مصرف کنند. همچنین شما می توانید یک قاشق غذاخوری تخم کدوی خام را بخورید. در خردسالان بهتر از که از مغز تخم کدو استفاده کنید، با کوبیدن مغز تخم کدو آن را خرد کرده و به مقدار مساوی مغر تخم کدو، عسل اضافه کنید و قبل از وقت خواب بچه به او بدهید.

 

 

دفع انواع انگل های گوارشی در خانه + چندین روش موثر و تضمینی
دفع انواع انگل های گوارشی در خانه + چندین روش موثر و تضمینی

 

 

درمان انگل گوارشی با عرق آویشن:

 

 

عرق آویشن خاصیت انگل و قارچ زدایی دارد که می توانید برای درمان انگل گوارشی استفاده کنید. دلیل استفاده از عرق آویشن برای درمان انگل گوارشی، وجود خاصیت ضد باکترییایی این گیاه است و همچنین می توانید از عرق آویشن برای دیگر بیماری ها و حتی زیبایی استفاده کنید.

 

 

عرق آویشن اصل 750 میلی لیتر
عرق آویشن اصل 750 میلی لیتر

 

 

درمان انگل گوارشی با عرق زنیان:

 

 

عرق زنیان جز دسته عرقیات گیاهی با طبع گرم است، و دارای خواص ضد عفونی کنندگی سیستم گوارشی و معده است. همچنین در بعضی موارد برای ترک اعتیاد به مواد مخدر نیز از عر زنیان استفاده می شود.

 

 

درمان انگل گوارشی با عرق شاتره:

 

 

عرق شاتره دارای طبعی معتدل است.و خواص زیادی از قبیل: درمان کننده یرقان، تب بر، تقویت کننده پوست و مو و تصفیه کننده خون است که از عرق می توانید برای درمان انگل گوارشی نیز استفاده کنید. شما حتی می توانید عرق شاتره را با عسل و سرکه ترکیب کنید که بسیار زیاد برای سیستم گوارشی ضد عفونی کنندگی آن مفید است.

 

عرق شاتره 750 سی سی
عرق شاتره 750 سی سی

 

 

 

فروشگاه هیرودنا ارائه دهنده عرقیات گیاهی و عرقیات ترکیبی با کیفیت و ارگانیک مفتخر است که در درمان مشکلات گوارشی و دیگر بیماری های شما با کمک طب سنتی ، گامی مثبت در سلامتی شما برداشته باشد. همینطور شما می توانید از محصولات دیگر این فروشگاه مانند ادویه جات نیز دیدن کرده که ادویه جات چون از گیاهان به دست می آیند، خواص و فواید خود را دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.