عرقیات گیاهی برای درمان کلسترول بالا + روش های درمان

عرقیات گیاهی برای درمان کلسترول بالا | روش های درمان

عرقیات گیاهی برای درمان کلسترول بالا | روش های درمان :

 

کلسترول از مواد طبیعی است که در بدن انسان تولید می شود که 75 درصد حجم آن را کبد تولید کرده و 25 درصد دیگر به صورت دریافت کلسترول از غذاها و خوراکی است. کلسترول بر خلاف اسم یا بیماری اش به تنهایی مضر نیست بلکه اندازه درست و استاندارد در بدن می تواند غشای سلولی و ساخت هورمون را تقویت کند. در واقع ما دو نوع کلسترول بد و خوب داریم. در این مقاله متوجه می شویم که چطور درمان کلسترول بالا را شروع کنیم !

 

کلسترول بد یا مضر:

 

کلسترول ها در بدن دو نوع لیپوپروتئین پرچگال HDL و لیپوپروتئین کم چگال LDL تقسیم بندی می شوند، پروتئین های چگالی بالا مسئول انتقال کلسترول از بافت کبد و دفع آن و  دیگر مواد زائد از بدن می شود. به همین دلیل وجود این نوع از کلسترول در خون مفید و سودمند است و هر چه سطح این نوع کلسترول بالا تر باشد بهتر است.

 

عرقیات گیاهی برای درمان کلسترول بالا | روش های درمان

 

کلسترول بد یا مضر:

 

کلسترول بد یا مضر همان لیپوپروتئین کم چگال است که کلسترول را به سلول های نیازمند می رساند. اما اگر میزان حجم کلسترولی که حمل می کنند بیشتر از حد معمول باشد و بیشتر از نیاز سلول ها کلسترول حمل کند، به دیواره سرخ رگ های آسیب زده و کلسترول در این رگ ها مانند سنگ رسوب می کند.

پس بهتر از که کلسترول یا HDL از حد استاندارد بدن بالا تر نرود.

 

دلایل بالا رفتن کلسترول:

 

بیماری ها و معضل های کلسترول اکتسابی و یا صورت ارثی هستند. اما دلایل کلسترول اکتسابی به شرح ذیل است:

 

رژیم و برنامه غذایی که چربی اشباع دارند

عدم فعالیت بدنی و اضافه وزن

مصرف دخانیات (سیگار، قلیون ، پیپ…)

مبتلا بودن به بیماری هایی از نظیر: فشار خون بالا ، اختلالات تیروئیدی ، دیابت و بیماری های کبد و کلیوی.

 

یک سری از علل در کلسترول مضر بالا وجود دارد که غیر قابل تغییر هستند، پزشکان این عوامل را عوامل ثابت می نامند و حتی می توانند باعث حمله و یا سکته قلبی و مغری شوند.

 

تنگی و مسدود شدن عروق به وسیله کلسترول

 

خود عوامل ثابت را نیز می توان بیشتر شکافت تا به جزییات بیشتری از آن ها دریافت کرد برای مثال: سابقه داشتن در فامیل و خانواده به بیماری و حمله قلبی و مغزی، مبتلا بودن خانواده یا فامیل به کلسترول بالا و یا عوارض به وجود آمده از آن. که با بالا رفتن سن احتمال تنگ شدن سرخ رگ هارا در پی دارد.

 

 

احتمال بروز همچنین در مواردی در مردان بیشتر از زنان است و مردم این مناطق احتمال بیشتر به ابتلا دارند از قبیل: هندی، بنگلادشی، پاکستانی و سریلانکایی. در بین نژاد های ذکر شده شانس این نوع معضلات و بیماری های کلسترول بیشتر است و بیشتر کیس های درمانی وجود دارد.

 

 

زنان باید توجه کنند که پیش از دوران یائسگی، وجود استروژن بالا باعث جلوگیری از کلسترول بد و حجم بالای آن می شود. اما پس از دوران یائسگی که سطح استروژن بدن پایین است، کلسترول مضر دوباره می تواند به سطح بالا برود به خطرناک شود پس باید پس از یائسگی به رژیم غذایی خود توجه لازم را نموده و کلسترول و چربی های اشباع زیادی دریافت نکنید.

 

 

روش های درمان کلسترول بالا:

 

 

اگر شما فردی سالم هستید و یا به صورت موروثی مبتلا به کلسترول بالا هستید، می توانید با رعایت و انجام موارد زیر در کنترل و حتی درمان آن نقش داشته باشید.

 

رژیم غذایی سرشار از فیبر، میوه و سبزیجات داشته باشید.

مصرف گوشت قرمز خود را کاهش دهید و گوشت سفید مانند گوشت پرندگان و ماهی ها استفاده کنید

از دانه سویا و فرآورده های آن مانند شیر سویا و سویای خوراکی استفاده کنید.

به کل دخانیات را کنار بگذارید.

فعالیت بدنی روزانه و مداوم باید جز روتین زندگی شما باشد.

کم تر خود را در شرایط استرس زا و افسرده کننده قرار دهید.

وقت آزاد خود را تا حد امکان در هوای آزاد و فضاهای باز اختصاص دهید.

 

درمان کلسترول بالا با تغذیه:

 

کلسترول بالا در واقع همان انباشته شدن چربی های اشباع در بدن شماست، باید سعی کنید سطح چربی را بدن خود با کاهش وزن و رژیم های سالم پایین بیاورید. باید جایگیزینی سالم و مقوی برای غذاها و خوراکی های ناسالمی که تا به الان می خوردید پیدا کنید و روی به خوراکی و غذاهای طبیعی سنتی بیاورید.

 

فعالبت بدنی از راه های درمان کلسترول بالا است

 

برای شروع می توانید از لبنیات کم چرب استفاده کنید، و مصرف شیرینی ها و فست فود را کاهش دهید و غذاهای سالم مصرف کنید. به یاد داشته باشید که مصرف زیاد گوشت قرمز خود باعث بیماری های دیگری در بدن می شود و برای کلسترول بالا نیز خطرناک است پس سعی کنید مصرف گوشت قرمز خود را کاسته و مصرف گوشت سفید را افزایش دهید.

 

سیر مصرف کنید، این گیاه بد بو خواص بسیار زیاد و فوق العاده ای برای بدن دارد که مصرف روزانه 2 تا 3 حبه در روز به تنهایی میتواند جدا از پایین آوردن چربی و کلسترول خون، از شما در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت کند.

 

تا میتوانید از سبزیجات و میوه ها استفاده کنید، سبزیجات و میوه های کالری بسیار کمی دارند و حتی در بعضی از انواع آن ها کالری و چربی آنها صفر است و از طرفی دیگر سرشار مواد معدنی و ویتامین های موردنیاز بدن است. پس شما می توانید با خیال راحت استفاده کنید و بیمی از ضرر و عوارض جانبی نداشته باشید.

 

درمان کلسترول بالا با طب سنتی و عرقیات گیاهی :

 

با بهترین و کابردی ترین عرقیات و دمنوش های گیاهی برای درمان کلسترول بالا شوید:

 

درمان کلسترول بالا با عرق زنیان:

 

 

عرق زنیان قادر است که کلسترول و چربی خون و تری گلیسیرید تا حدی بسیار زیادی پایین بیاورد. پس با در نظر گرفتن این خواص، از عرق زنیان می توان برای کاهش خطرات حمله قلبی های حاصله از کلسترول بالا نیز جلوگیری کرد.

 

 

زنیان و درمان کلسترول

 

درمان کلسترول بالا با عرق کیالک:

 

تحقیقات و مطالعات حاکی از آن است که عرق زالزالک می توان سطح چربی خون را کاهش بده و باعث شه که بالانس و تعادل بین دو نوع چربی خون کلسترول و تری گلیسیرید ها حفظ شود. که پیامد مثبت این عمل می شود تولید هورمون و رسیدن مواد معدنی به بدن.

 

عرق و دمنوش نعنا برای کلسترول بالا:

 

تاثیرات نعنا و فرآورده هایش مانند عرق و دمنوش آن، بر هیچکش پوشیده نیست. عرق نعنا در تولید صفرای بدن مفید واقع می شود و به این دلیل کلسترول و چربی اشباع بدن را کاهش می دهد. صفرا با ترکیبات خود باعث می شود که بدن از کلسترول استفاده کند و آن را اشباع نکند.

 

بیشتر بخوانید: درمان ترشی معده یا اسید معده با عرق آویشن

 

 

عرق کاسنی و درمان کلسترول بالا:

 

عرق کاسنی همانند گیاهش طب سرد دارد و می توان در فصول گرم برای درمان گرما زدگی استفاده کرد و همچنین عرق کاستی چه نوشیدن عرق آن چه استعمال آن بر روی پوست می توان برای درمان درد گزش، سوزش و زیبایی پوست از آن نیز استفاده کرد. اما مهمتر از همه عرق کاسنی دارویی طبیعی برای درمان کبد چرب و چربی خون و کلسترول بالا است.

 

عرق کاسنی

 

عرق شاه تره :

 

عرق شاه تره صفرا آور است و برای درمان چربی خون در طب سنتی تجویز می شود. و به خوبی می تواند در درمان کبد چرب و تصلب شرایین مفید عمل کند. برای داشتن سلامت قلب و عروق نوشیدن عرق شاتره  یکی از راه های طبیعی و ارزان است که تقریبا همه سنین می توانند از آن استفاده کنند.

 

 

شما عزیزان می توانید در فروشگاه عرقیات هیرودنا اقدام به خرید عرقیات و دمنوش های گیاهی کنید و به درمان کلسترول خون خود یا جلوگیری از آن بپردازید و در هنگام مصرف از دیگر خواص شگفت انگیز آن برای بدن بهره ببرید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *