عرقیات گیاهی چگونه به درمان چربی کبد کمک می کند ؟؟

درمان کبد چرب با این عرقیات گیاهی

عرقیات گیاهی چگونه به درمان چربی کبد کمک می کند ؟؟

 

با سلام در این مقاله ما در مورد راه های درمان و جلوگیری از کبد چرب با عرقیات گیاهی که در مقاله ذکر شده اند میپردازیم.عرقیات پرکاربرد و مفید در دنیای امروزی گروهی از عرقیاتی هستند که به درمان کبد چرب مربوط می شوند.

 

فراگیر شدن بیماری کبد چرب بخاطر مصرف زیاد فست فود ها و غذا های چرب هست ولی حضور چربی ها در کبد طبیعی می باشد اما اگر میزان حجم این چربی ها افزایش یابد ، بافت های اندام کبد آسیب می بیند و باعث عوارض های جانبی سنگینی در بدن فرد می شود.

 

بنابراین افراد مبتلا به کبد چرب  باید پیش از پیشرفت این معضل کبدی هرچه سریعتر نسبت به درمان و جلوگیری آن اقدام کنند.

برای درمان این بیماری ، درمان صد درصدی تاکنون کشف نشده است ، اما شما می توانید با داشتن یک سبک زندگی سالم و استفاده از عرقیات گیاهی و عرقیات ترکیبی مخصوص از دچار به این بیماری و بدتر شدن آن جلوگیری کنید.

 

درمان کبد چرب با این عرقیات گیاهی
عرقیات گیاهی

 

راه حل هایی برای درمان کبد چرب

برخی از کارهایی که شما می توانید با انجام آنها از ابتلا به بیماری کبد چرب جلوگیری کنید ، به شرح زیر هستند:

 

 

عدم  استفاده زیاد داروهای شیمیایی

پرهیز از مصرف بیش از حد روغن‌ های غیر ارگانیک.

 مصرف نکردن غذاهای چرب ,فست فود و سرخ کردنی

 نخوردن آب سرد در هنگام غذا

خوردن مایعات نیم ساعت قبل وعده های غذایی و یا یک ساعت بعد از آن ها

پرهیز از مصرف بیش از حد شیرینی ها و کربوهیدرات‌ ها

کاهش مصرف گوشت و مصرف بیشتر سبزیجات

 

 

 

کبد چرب چیست ؟بیماری کبد چرب به این معنی است که کبد شما بیش از حد نرمال دارای چربی است . این چربی اضافی باعث می شود کار اصلی خودش که تصفیه خون است را نتواند انجام دهد . سومصرف مشروبات الکلی ، ممکن است باعث تجمع غیر طبیعی چربی در کبد خود شوند و هنگامی که بیماری کبد چرب دلیل اشسومصرف نوشیدنی های الکلی نباشد، بیماری کبد چرب غیر الکلی نام دارد.

در کل دو نوع بیماری کبد چرب وجود دارد که به شرح زیر هستند :

 

کبد چرب غیر الکلی:

بیماری زمانی به وجود می آید که چربی در کبد شما تجمع کند اما هنوز آسیبی به کبد نزده باشد.

استئو هپاتیت غیر الکلی:

این نمونه از بیماری زمانی که چربی زیادی در کبد تجمع کند و علائمی از وجود التهاب و آسیب سلول کبدی نیز وجود داشته تشخیص داده می شود.

عرقیات گیاهی مفید برای درمان کبد چرب و اثرات درمانی آنها:

چه فاکتور هایی باعث بوجود آمدن بیماری کبد چرب غیرالکلی می شوند؟
پزشکان تاکنون به علت دقیق بیماری کبد چرب غیر الکلی را دست نیافتند برخی از شرایط بدنی می توانند تاثیر در بروز این بیمار یها داشته باشد . این موارد شامل اضافه وزن ، مقاوم شدن بدن به انسولین, سندرم متابولیک ،دیابت نوع ۲، کلسترول بالا و تری گلیسیرید بالا است. این شرایط ممکن است باعث ایجاد چربی اضافی در کبد و بوجود بیماری کبد چرب شوند.

 

 

درمان کبد چرب با این عرقیات گیاهی
درمان کبد چرب با عرقیات گیاهی

 

چه کسانی بیشتر در معرض این بیماری هستند ؟
کودکان و بزرگسالان می توانند به این بیماری مبتلا شوند، اما این بیماری بیشتر در سنین میانسالی دیده می شود و عوامل خطر برای این بیماری از قبیل :

 

اضافه وزن یا چاقی ، به خصوص چربی شکم (چاقی متمرکز)

داشتن لول چربی خون بالا و تری گلیسیرید و کلسترول

مبتلا شدن به دیابت نوع ۲ یا ابتلا به بیماری پیش دیابت

داشتن فشار خون بالا و غیر عادی

 

وقتی این عوامل خطر با هم حضور داشته باشند، باعث بروز یک مشکل بسیار خطرناک برای سلامتی به نام سندرم متابولیک می شوند، افراد مبتلا به این سندرم اغلب کبد چرب دارند. سایر شرایطی که ممکن است خطر ابتلا به بیماری کبد چرب را افزایش دهد ، شامل سندرم تخمدان پلی کیستیک ,کم کاری تیروئید و آپنه خواب است.

 

علائم بیماری کبد چرب غیر الکلی چه هستند؟

بیماری کبد چرب را معمولا بیماری خاموش کبد نیز می نامند به دلیل اینکه می تواند بدون ایجاد علائم ایجاد شود. اکثر افراد مبتلا به بیماری کبد چرب ، بدون آسیب کبدی با چربی موجود در این اندام به زندگی ادامه میدهند. دسته کمی از افراد که در کبد خود چربی دارند به استئوهپاتیت غیر الکلی (NASH) مبتلا می شوند.

 

این بیماری علائم بخصوصی دارد اما شاید سال ها طول بکشد تا آنها ظاهر شوند . گاهی آسیب کبدی ناشی از بیماری کبد چرب ، باعث ایجاد زخم در طولانی مدت و سخت شدن کبد می شود که به آن سیروز کبدی می گویند . علائم های ناشی از ابتلا به بیماری کبد چرب ممکن است، شامل موارد ذیل باشند:

 

درد شکمی در سمت راست بدن

زرد شدن پوست یا چشم

بوجود آمدن عروق خونی عنکبوت مانند روی پوست

خستگی شدید

ضعف

کاهش وزن

خارش طولانی مدت بدن

 

 

درمان کبد چرب با این عرقیات گیاهی
درمان کبد چرب با عرقیات گیاهی

تعدادی از عرقیات مخصوص درمان کبد چرب

 

عرق رزماری :

یکی از بهترین عرقیات برای درمان کبد چرب عرق رزماری است که اثرات درمانی بسیاری بر کبد چرب دارد و همچین خاصیت ضد التهابی  دارد و باعث کاهش دردهای مفصلی و کوفتگی ‌های بدن نیز می شود.بر اساس تحقیقات انجام شده عرق گیاهی رزماری در بهبود التهاب کبد و کاهش چربی های اشباح شده در کبد مؤثر است . مصرف این گیاه معطر در کشورهای اروپایی نیز رایج است اما در کشور ما هنوز به شکل گسترده ای مورد استفاده قرار نگرفته.

عرق کاسنی :

عرق گیاهی کاسنی سیستم گوارشی را تقویت می ‌کند و همچنین برای پاکسازی کبد از سموم بدن نیز بسیار کارایی دارد . عرق کاسنی از مؤثرترین عرقیات گیاهی و کاهش چربی خون و درمان کبد چرب میباشد . مصرف روزانه یک استکان از این عرق گیاهی و یا یک فنجان دمنوش آن ، در بهبود و درمان کبد چرب به شدت مؤثر است.

عرق خارمریم:

عرق گیاهی خارمریم از دیگر عرقیات مخصوص درمان کبد چرب است که در درمان و بهبود بسیاری از بیماری‌ های کبدی پرکاربرد است . ترکیبات این عرق گیاهی می ‌تواند در کاهش جذب چربی های بد ، تری گلیسیرید و کلسترول مفید واقع شود . از دیگر خواص این عرق گیاهی می‌ توان از اثرات آنتی اکسیدانی ، ضد ویروسی ، تقویت کننده سیستم ایمنی و ضد التهابی آن ها گفت.

عرق خاکشیر:

عرق خاکشیر به درمان کبد چرب و پاکسازی کبد از چربی های اضافی کمک بسزایی می ‌کند . عرق خاکشیر برای پاکسازی خون و کبد و همچنین کاهش وزن نیز بسیار مفید واقع می شود . از دیگر خواص عرق گیاهی خاکشیر از قبیل رفع آکنه و جوش های صورت ، کاهش آلرژی و رفع بیماری واریس هستند.

عرق سرکه انگبین:

این عرق ترکیبی از چندین چندین فاکتور از جمله عرق نعنا،عسل و سرکه طبیعی می‌ باشد . استفاده از این عرق می ‌تواند در درمان کبد چرب بسیار مفید واقع شود . عرق گیاهی سرکه انگبین دارای اثرات ضد التهابی ، ضد باکتریایی ، ضد قارچی و ضد عفونی کنندگی می باشد . از بهترین خواص این عرق گیاهی می ‌توان به تصفیه خون و رفع غلظت خون اشاره کرد. همچین این عرق گیاهی برای پاکسازی کبد از سموم کمک بسزایی میکند.

عرق شاه تره:

عرق گیاهی شاه تره جز عرقیات مخصوص درمان کبد چرب است که می تواند باعث تقویت کارکرد کبد ‌شود و می توانید برای درمان اختلالات کیسه صفرا و بیماری ‌های کبدی از آن استفاده کنید.عرق گیاهی شاه تره بعلاوه خواص درمانی بسیار زیاد دارای خواص آنتی هیستامینی ، ضد عفونی و آرام بخشی نیز می باشد.

عرق کنگرفرنگی:

عرق گیاهی کنگر فرنگی منبعی عالی از مواد مغذی مفید برای بدن و فیبرهای مفید است و از جمله عرقیات مفید ، برای درمان کبد چرب می‌ است . عصاره برگ این گیاه نیز دارای اثرات آنتی اکسیدانی و محرک سلول‌ های کبدی است . این عرق گیاهی حاوی مواد معدنی از قبیل: ویتامین‌ ها و آنزیم‌ های مفید برای بدن می ‌باشد.

عرق خارشتر :

این عرق گیاهی طبیعتی گرم و خشک دارد و برای درمان و پاکسازی کبد بسیار عالی می ‌باشد . از خواص دیگر این عرق گیاهی از قبیل درمان بواسیر و دفع سنگ کلیه است . همچنین این عرق گیاهی چربی سوز است و می ‌تواند از اضافه وزن فرد جلوگیری کند.

عرق زنجبیل:

این عرق گیاهی باعث افزایش متابولیسم و کاهش جذب چربی‌ های مواد غذایی می شود . استفاده این عرق گیاهی در کنترل بیماری‌ های کبدی بخصوص کبد چرب بسیار مفید است . همچنین به کاهش جذب چربی در اطراف کبد کمک قابل توجه ای می‌ کند.

عرق نسترن:

عرق نسترن یکی دیگر از عرقیات مفید برای درمان کبد چرب است که دارای خاصیت های بسیار زیادی برای بدن است ، از خواص این عرق گیاهی می توان به تصفیه کنندگی خون ، جلوگیری از افسردگی، تقویت اعصاب، رفع مشکلات خواب و دفع سنگ کلیه اشاره کرد . بعلاوه از بهترین خواص این عرق گیاهی می توان به بهبود عملکرد کبد و تقویت این اندام اشاره کرد . مصرف بلند مدت این عرق  عوارض جانبی خاصی ندارد.

عرق  شیرین بیان:

عرق گیاهی شیرین بیان سموم ساکن در کبد را پاکسازی می کند و از جمع شدن فلزات سنگین در کبد جلوگیری می کند . می توانید از این عرق گیاهی برای درمان بیماری‌ های مختلف کبدی ، مخصوصا کبد چرب غیر الکلی استفاده کنید.

 

با تشکر از شما عزیزان که تا آخر مقاله همراه ما بودید.تهیه عرق نعنا از فروشگاه آنلاین هیرودنا.

 

 

درمان کبد چرب با 10 روش ثابت شده در سال 1401

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *