نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت

نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت

نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت

 

 

عسل یک خوراکی طبیعی شیرین و چسبنده است که به دست زنبور عسل که پرسود ترین جاندار کره ی زمین است ساخته می شود که در زبان فارسی قدیمی به آن انگبین هم می گویند. این خوراکی خوشمزه منبعی فوق العاده و پر از ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز برای بدن است که جز خواص غذایی و مصارفش در مقاصد غذایی، که مانند عرقیات گیاهی و ترکیبی از داروهای طب سنتی نیز محسوب می شود.

 

زنبور های عسل با جمع آوری شهدهای گل ها و با ترکیب دیگر آنزیم های بدن خود، عسل تولید شده را سوراخ های لانه خود که به آن کندو می گویند ذخیره می کنند. زنبور ها از لحاظ علمی مفید ترین موجودات کره ی زمین هستند که اصلا هم نمی خوابند و فقط هنگام شب مقداری از عسل تولید شده را دوباره به بدن خود جذب میکنند تا با مواد مفید دیگری مانند دیاستاز ترکیب کنند و دوباره در کندو ها ذخیره کنند.

 

 

نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت
نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت

 

مواد معدنی موجود در عسل:

 

 

عسل طیف زنگی تقریبا گستره ای دارد، از سفید تا قهوه و حتی قرمز، رنگ های عسل هستند که بسته به طبیعت و  شرایط محیطی تغییر می کند. عسل متشکل از چندین ماده است از قبیل: قند ها، انواع اسید ها، ویتامین ها… .

 

 

قند:

 

 

قند ها در دو دسته ی گلوکز و فروکتوز قرار می گیرند که که اگر درصد بیشتر عسل را فروکتوز تشکیل دهد شیرین تر می شود و اگر درصد بیشتر را گلوکز بگیرد اصطلاحا متبلور تر می شود.

 

آب:

 

 

درصد بسیار کمی آب نیز در عسل وجود دارد که هرچه کمتر باشد عسل غلیظ تر و سفت می شود.

 

آنزیم:

 

 

آنزیم های موجود در عسل مانند آمیلاز، گلوکز اکسیداز، اینورتاز، کاتالاز و اینولاز هستند که در بدن خود زنبور تولید و به عسل اضافه می شوند.

 

اسید های موحود در عسل:

 

عسل حجم اسیدی بالایی دارد و اصطلاحا اسیدیتیه ی بالایی دارد مانند اسید گلوکونیک. حتی مقادیر کمی از اسید های چرب و انواع آمینو اسید ها در عسل وحود دارند که این حالت اسیدیته عسل از تخمیر و یا فاسد شدن عسل جلوگیری می کند، به همین دلیل است که می گویند عسل طبیعی تاریخ انقضا ندارد.

 

بیشتر بخوانید: عرقیات گیاهی چگونه به درمان چربی کبد کمک می کند ؟

 

 

نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت
نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت

 

ویتامین های موجود در عسل:

 

عسل طبیعی تقریبا تمام خانواده های ویتامین ها را در خود جای داده است از قبیل ویتامین هایA, B, C, D و K است که بسیار ارزش غذایی عسل را بالا می برند و وجود آنتی اکسیدان ها، باعث وجود داشتن خاصیت میکروب کشی در عسل باعث می شود که برای افزایش سطح سلامتی بدن نیز از آن استفاده شود.

 

 

طبق گفته های بالا عسل یک ماده غذایی فوق العاده است که علاوه بر استفاده غذایی و مزه ی شیرین و دلچسبش برای درمان بیماری و تقویت بدن نیز از می توان استفاده کرد. عسل برای زنان خاصیت های شگفت انگیزی مانند جذب و هضم سریع در بدن دارد که برای زنان یک داروی ضد آلرژی و حساسیت است که علاوه بر آن مانند یک واکسن عمل کرده و از آلرژی هایی که ممکن در آینده بروز کنند نیز جلوگیری می کند.

 

 

لازم به ذکر است عسل برای مردان نیز خواص خارق العاده ای دارد که جدا از تقویت سطح ایمنی بدن به تقویت و بالا سطح حافظه و هوشیاری مردان نیز کمک میکند. استفاده از حتی یک قاشق غذا خوری حل شده در آب گرم یا ولرم می تواند سطح جذب کلسیم و قدرت حافظه را بالا ببرد. فقط به خاطر داشته باشید که عسل برای نوزادان زیر 2 سال توصیه نمی شود و از دادن عسل به کودکان زیر 2 سال اکیدا بپرهیزید.

 

 

نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت
نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت

 

 

عسل خواص خاصی فارغ از جنسیت زن و مرد مانند درمان حساسیت و آلرژی ، درمان ریفلاکس معده، تسکین دهنده درد زخم و سوختگی، درمان بی خوابی و افزایش قوای جنسی دارد. پس از مصرف این خوراکی بسیار مفید غافل نشوید و درنگ نکنید.

 

عوارض جانبی احتمالی مصرف عسل:

 

 

حتما شنیده اید که زیاد هرچیزی بد و مضر است، این حرف برای مصرف عسل نیز صدق می کند. مصرف زیاد عسل به دلیل مقادیر زیاد آنتی اکسیدان می تواند بدن را درگیر حساسیت و آلرژی به همین مواد ضد حساسیت در بدن کند.

 

 

مصرف عسل برای کودکان زیر 2 به این دلیل توصیه نمی شود در عسل درصد بسیار ناچیزی سم بوتولیسم وجود دارد که معده انسان در این سنین قادر به هضم نیست و می تواند باعث پدید آمدن مسمومیت برای کودکان زیر 2 سال شود.

 

از این صفحه دیدن کنید : عرق کاسنی اصل

 

تاثیرات عسل در رژیم های افزایش و کاهش وزن:

 

 

درست است که عسل مواد قندی زیادی در آن وجود دارد، اما به دلیل طبیعی بودن قند موجود در عسل و خواص بی شمار این ماده مفید باید سعی در آن داشت که از رژیم های غذایی آن را حذف نکنید که بدن خود را از مواد مفید محروم کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: معرفی انواع عرقیات گرم + خاصیت

 

چه نمونه هایی از عسل وجود دارد:

 

 

عسل انواع مختلفی دارند که بسته به نوع شهد گل و یا درختی که زنبور از آن استفاده می کند متغیر است. انواع عسل ها به شرح زیر است:

 

عسل تهیه شده از آویشن:

 

 

این عسل از استخراج شهدی که زنبور از گل نعنا و آویشن های معمولی و وحشی تولید می شود که عسل آویشن دارای عطر مشابه با آویشن است که در رنگ زرد کمرنگ بیشتر وجود دارد.

 

 

عسل تک گل:

 

 

این نوع عسل به دلیل استفاده تنها از یک شهد و گل به وسیله زنبور های عسل است که به این نوع عسل، عسل تک گل می گویند. از گل هایی که معمولا زنبور ها در تهیه عسل تک گل استفاده می کنند شامل این گل ها می شوند: اقاقیا، شبدر، آفتابگردان و قنقال هستند. همینطور عسل تک گل تهیه سخت و مشکلی دارد.

 

 

عسل تهیه شده از چند گل:

 

 

عسل چند گل همانطور که از اسمش پیداست، ترکیبی از شهد چند گل است که زنبور های عسل استفاده می کنند مانند: گل و گیاهان کوهستانی، مرکبات، درخت های مثمر و غیر مثمر.

 

 

عسل تغذیه ای:

 

 

عسل تغذیه ای خواص بسیار بیشتر و همینطور قیمت بیشتری نیز نسبت به بقیه عسل های موجود دارد که بیشتر برای مقاصد درمانی مورد استفاده قرار می گیرند اما متاسفانه سودجویان با زدن برچسب عسل تغذیه ای بر عسل های معمولی و حتی بی کیفیت که با آب و شکر درست شده اند به مردم می فروشند.

 

 

جالب است بدانید آب و شکر دادن به زنبور های عسل صرفا ترفندی برای بقای زنبور ها در زمان های کمبود گل است، متاسفانه افرادی از این راه برای تولید عسل کم دردسر تر استفاده می کنند که این نوع عسل تولید شده سودی برای ما انسان ها ندارد.

 

 

 

عسل رادیو اکتیو:

 

 

یک نوع عسل وجود دارد که درصد بسیار کم و ناچیزی رادیوم در آن مشاهده می شود، که این یک فکت کاملا ثابت شده با عکاسی های مخصوص و رویت شدن تشعشعات رادیومی است. وجود خاصیت رادیو اکتیو در این نوع عسل به خاک و یا گیاهان آن زمین بر می گردد.

 

 

 

عسل تهیه شده از اقاقیا:

 

 

عسل اقاقیا از مرغوب ترین و پر خاصیت ترین عسل های موجود است که در حالت معمولی مانند آب کاملا شفاف و هنگامی بلوری می شود رنگش به سفید برفی می شود. این عسل تشکیل شده از 36 درصد گلوکز و 40 درصد فروکتوز است این دو ترکیب بخش عمده ی تشکیل دهنده ی این عسل هستند. عسل اقاقیا خواص بسیار زیادی دارد که داروی تمام عیار برای تقریبا تمامی بیماری می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

از خواص عسل اقاقیا می توان به تقویت حافظه، صفرا، دیابت، کم خونی، درمان ملین، عفونت در زنان، خواب آور بودن، رفع ناراحتی های چشمی و بینایی، آرام بخشی افراد بالغ و تقویت رشد در خردسالان اشاره کرد.

 

 

 

عسل تهیه شده از کتیرا:

 

 

عسل کتیرا، عسلی است که با شهد نوعی از خانواده گیاه گون، به همین اسم تهیه می شود. عسل کتیرا خواص بسیار شگفت و خارق العاده ای دارد، بعضی خواص این عسل نظیر تقویت حافظه، اعصاب و معده می باشد.

 

 

 

عسل تهیه شده از کنار:

 

 

عسل کنار همان طور که اسمش گویاست، درصد قابل توجه ای از شهد این عسل از درخت کنار گرفته می شود که مزه خیلی شیرین و حال رون گونه ای دارد که به مشام انسان ها بویی شبیه درخت سدر دارد و رنگ این نوع عسل کهربایی تیره است.

 

عسل تهیه شده از مرکبات:

 

 

عسل مرکبات همانطور که اسمش پیداست، زنبور های عسل از شهد گل و شکوفه ای نارنج و بهار نارنج و دیگر مرکبات مانند پرتغال استفاده می کنند که علاوه طعم دلچسب و مطبوعش، سرشار از خواصی مانند: ضد عفونی کنندگی بدن، اشتها آوری، تقویت معده و تقویت حافظه است. رنگ عسل مرکبات کهربایی روشن است.

 

عسل تهیه شده از گون:

 

 

درصد بالایی از شهد مورد استفاده شده در عسل گون، از همین گیاه است که به دلیل خواص زیاد و طعم خاص و لذیذ آن مورد توجه بسیاری در ایران قرار گرفته است که رنگی زرد یا زرد روشن دارد که برای درمان درد مفصل و کلیه ها استفاده می شود.

 

عسل تهیه شده از یونجه:

 

 

عسل یونجه از گرده و شهد گیاه و گل های یونجه تولید می شود که یکی از انواع پر طرفدار عسل است. زنبور از هر گل و گیاهی که بتوانند از شهد و گرده ی آن استفاده کنند تا زنده بمانند عسل تولید می کنند اما اینطور نیست که صد در صد شهد مصرفی زنبور ها فقط از یک نوع گیاه باشد.

 

عسل تهیه شده از زرشک:

 

 

عسل زرشک به عسلی گفته می شود که درصد بالغ تشکیل دهنده اش از گیاه زرشک باشد، که برای درمان فشار خون و رفع جوش و لک از آن استفاده می شود و معمولا رنگی کهربایی روشن دارد.

 

 

عسل وحشی:

 

 

زنبور هایی که عسل وحشی تولید می کنند از لحاظ اندازه با زنبور های عسل پرورشی کوچک تر هستند و در ارتفاعات و کوه ها کندو می سازند و این نوع عسل خواص بسیار زیاد و کم یابی دارد فقط در این نوع عسل یافت می شود. در حدی که حتی در قرآن به این نوع عسل اشاره شده است. رنگ عسل وحشی می تواند سیاه ، زرد ، سفید و یا حتی قهوه ای باشد.

 

نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت
نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت

 

خاصیت های درمانی عسل:

 

 

درمان سرفه و سرما خوردگی

تنظیم فشار خون

ترمیم سوختگی ها و زخم ها

تقویت سلامت قلب

پایین آورنده احتمال ابتلا به دیابت

تسکین دهنده ی درد دندان

خاصیت ضد سرطانی

از بین برنده رفلاکس و ترشی معده

رفع و درمان مشکلات معده

رفع عفونت ها و زخم های عفونی

درمان و جلوگیری از حساسیت و آلرژی ها 

افزایش انرژی و سوخت و ساز

کاهش وزن (با جایگزین کردن عسل به جای قند و شکر)

درمان آسم 

درمان اضطراب و استرس

درمان عوارض دخانیات

رفع چین و چروک و زیبایی پوست

کاهش کلسترول

 

نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت
نقش عسل در طب سنتی و یک دنیا خاصیت

 

 

عسل طبیعی کوهی برای مادران باردار و شیرده می تواند بسیار مفید واقع شود، مصرف عسل در زنان باردار می تواند باعث زایمان راحت تر و کم درد تر شود و در مادران شیرده باعث تامین مواد معدنی مورد نیاز آنان می شود که با شیر دهی بدن دچار کمبود این مواد معدنی می شود.

 

برای خرید عسل طبیعی کوهی هیرودنا 350 گرمی از صفحه فروشگاه این و در بخش محصولات بومی محلی مشاهده و اقدام به خرید کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.