چگونه بلغم را از بدن و روده دفع کنیم؟

9 روش لاغری سریع در خانه با عرقیات گیاهی

چگونه بلغم را از بدن و روده دفع کنیم؟

 

بلغم چیست؟ مزاج بلغمی و بلغم معده به چه چیزی می گویند؟ ما در این مقاله به صورت جامع به این سوالات و چگونگی دفع بلغم از بدن و روده می پردازیم.

 

از نظر علم پزشکی یکی از خلط های چهارگانه ی بدن و طب سنتی است که به صورت دو گونه ی بلغم طبیعی و بلغم غیر طبیعی وجود دارد،که بلغم غیر طبیعی با مصرف خوراکی های مزاج سرد به وجود می آید.

 

این مریضیدر معده به وجود می آید و جایگاه ثابت خاصی در بدن ندارد که بوسیله خون در تمام بخش های بدن جا به جا می شود. هدف اصلی وجود بلغم در بدن این است که که اصطلاحا رویه پخته شدن و تبدیل شدن به خون خود را طی نماید، یعنی خون بدن ما اول خلط بلغمی بودی که حال به خون تبدیل شده است.

 

چگونه بلغم را از بدن و روده دفع کنیم؟

 

برخلاف دانسته های عمومیت مردم که فقط در مورد بلغمی شدن بدن یا طبع آن شنیده اند، به خودی خود بد و مضر نیست و برعکس برای اندام حیاتی بدن مانند مغز و عضلات پرکار بدن بسیار مهم و ضروری است. از دیگر کارهایی که در بدن انجام می دهد در هنگام کمبود و نرسیدن مواد غذایی به عضلات و اعضای بدن به وسیله ای حرارتی که از خود ایجاد می کند باعث انرژی دهی به آن ها می شود.

 

چه نوع بلغم هایی وجود دارد؟

 

همانطور که گفته شد این بیماری یک خلط بی رنگ و بعضی اوقات مایل به زرد است که بوسیله گردش گلبول های سفید در بدن به وجود می آیند. در نوع طبیعی و غیر طبیعی وجود دارد.

 

بلغم طبیعی

بلغم غیر طبیعی

 

بلغم طبیعی: 

 

هنوز پتانسیل تبدیل شدن به خون را به دلیل ناپخته و شیرین و سرد بودن دارد.

 

بلغم غیر طبیعی:

 

این نوع بلغم کمی خامتر، رقیق تر و در بعضی اوقات خیلی غلیظ و یا گرم و خشک است و در موارد کمیاب تری تلخ یا تند تر از بلغم طبیعی است.

 

درمان بلغم:

 

بلغم به دلیل خاصیت رطوبی در بدن باعث جذب زیاد آب می شود و باعث افزایش وزن و چاقی می شود که بعضی اوقات باعث سفید شدن صورت می شود. برای درمان بیماری بلغم غیر طبیعی باید از خوراکی هایی که طبع گرم و خشک دارند استفاده کرد، مانند گوشت گنجشک و شتر.

 

راه های درمان بلغم:

 

جلسات بادکشی

استعمال موضعی روغن های مزاج گرم 

ادویه های طبع گرم و خشک

سبزیجات با مزاج گرم

نوشیدنی های گرم (مانند چای، چای دارچین)

کاهش سرعت خوردن غذا

 

 

کاهش سرعت خوردن غذا:

 

از دلایل اریج و اصلی بلغم غیر طبیعی سرعت غذا خوردن بالا است که باعث زیاد شدن سودا و بلغم در بدن می شود پس بهتر است که آرام تر غذا را میل کرده و برای اینکار می توانید دفعات جویدن غذا را بالا ببرید که اینطور نیز بدن زود تر احساس سیری می کند.

 

خوابیدن بلافاصله پس از غذا:

 

ازدیگر کارهایی که به صورت نامحصوص باعث افزایش ضرر بار بلغم در می شود خوابیدن بلافاصله پس از خوردن غذا است مخصوصا وعده ناهار. بهتر است فاصله زمانی خاصی رعایت شود بین خواب و غذا.

 

چگونه بلغم را از بدن و روده دفع کنیم؟

 

درمان بلغم معده:

 

هضم درست و کامل غذا و جذب مواد موردنیاز بدن از غذا، نیازمند وجود حرارت مورد نیاز و کافی در معده است. و اگر حرارت مورد نیاز هضم معده از حد مشخصی بیشتر پایین باشد باعث سو مزاج معده می شود که یکی از دلایل به وجود آمدن بلغم معده و افزایش اشتها و وزن می شود

 

سریع غذا خوردن و عدم جویدن کافی غذا شما را مجبور به استفاده زیاد مایعات در هنگام صرف وعده های غذایی می کند، که یکی از دلایل بلغم معده و افزایش وزن نیست همین است. آب و یا مایعات سرد دیگر در هنگام غذا باعث پایین آمدن دمای معده و در نتیجه عدم هضم کامل و درست غذا می شود.

 

علائم بلغم معده :

 

ترش کردن یا ریفلاکس معده

نفخ

افزایش سایز شکم

دل درد

احساس یا وجود سوزش در مری و معده

اسهال یا یبوست

سوءهاضمه

گرفتگی عضلات شکمی

 

دفع بلغم و سودای معده در حدی مهم و حیاتی برای تناسب اندام و سلامت بدن است که عدم دفع آن باعث:بزرگی طحال،افکار و خیالات منفی، یبوست، سوزش معده و ترشی دهان می شود.

 

علل اصلی سرده معده و بلغم معده، عادت ها و رژیم غذایی نادرست است که باید اصلاح شوند تا بلغم معده و سردی آن برطرف شود. از علت های دیگر به وجود آمدن بلغم در معده و روده می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

نوشیدنی های سرد هنگام غذا

استفاده از غذاهای دیر هضم

خوردن سریع غذا

استفاده زیاد از فلفل و ادویه های تند کننده

مصرف دارو های خاص

ورزش به مدت طولانی (روزانه)

گرسنه ماندن به مدت زیاد

پرخوری

مصرف میان وعده های ناسالم(چپیس، پفک…)

خوراکی های طبع سرد(ماهی، لبنیات، خیار، گوجه..)

 

مصرف زیاد گوشت قرمز، ماکارانی و سالاد اولیه و غذاهای کامل پخته نشده، تحرک کم، روی شکم خوابیدن و داشتن فعالیت جنسی با شکم پر از دیگر عوامل به وجود آمدن سردی و بلغم معده و روده می شوند.

 

 

چگونه بلغم را از بدن و روده به صورت طبیعی دفع کنیم؟

 

اولین قدم که یکی از مهم کارهای غلبه به بلغم معده و روده است داشتن یک رژیم غذایی درست است که در آن حتی طبع و مزاج خوراکی نیز بررسی شود، چون با دانستن طبع خوراکی ها می توانید بیشتر خوراکی و میوه های طبع گرم و خشک برای درمان بلغم معده و روده دریافت کنید.

 

با رعایت رژیم غذایی درست و اصولی می توانید از گیاهان و عرق گیاهان برای درمان و غلبه بر معده بلغمی و روده استفاده کنید.

 

درمان معده و روده بلغمی با عرق شاتره:

 

عرق شاتره به دلیل داشتن طبع متعادل برای کسانی که مبتلا به معده و روده بلغمی هستند، مفید است. زیرا به هضم درست غذا، تنظیم فعالیت و تپش قلب، بیماری عروقی و تقویت سیستم ایمنی نیز کمک میکند.

 

در کل دنیا افراد زیادی هستند که به معده و روده بلغمی و سردی بدن گرفتار هستند. عرق گیاهی شاتره که در طب های سنتی خارجی نیز استفاده می شود می تواند یک درمان سالم و بی ضرر و کم هزینه باشد.

 

چگونه بلغم را از بدن و روده دفع کنیم؟

 

از دیگر خواص عرق شاتره:

 

ادرار آوری

تب بر

کمک به درمان نارسائی کبد

اشتها آور

ضد خارش و یرقان

رفع حرارت زیاد بدن

نشاط آور

روشن کننده گوست

تقویت بینایی و پاکسازی چشم ها

انسداد طحال

ضد اسهال و استفراغ و یبوست

 

 

بیشتر بخوانید: درمان کبد چرب با عرقیات گیاهی

 

 

 

چگونگی استفاده از عرق شاتره:

 

عرق شاتره را می توان له اندازه یک استکان قبل هر وعده غذایی خورد، می توان این عرق را نیز به با آب مخلوط کرد و با آب مصرف کرد زیرا مصرف بی حد و اندازه و زیاده روی در استفاده این عرق می تواند باعث گرفتگی عضلات و اسهال شود.

 

چگونه بلغم را از بدن و روده دفع کنیم؟

 

اگر بانوان در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند بهتر است که قبل از مصرف عرق شاتره با پزشک متخصص خود مشورت کنند به صورت خودسرانه اقدام به مصرف این عرق نکنند.

 

 

درمان غلظت خون با عرق شاتره:

 

 

عرق شاتره با رقیق کردن خون به درمان غلظت خون کمک میکند و همچنین نا خالصی و آلودگی های موجود گلبول های قرمز را از بین می بردو بدین ترتیب پوستی شاداب و صاف نیز برای شما به ارمغان می آورد. عرق شاتره خواص آرام بخشی و ضد استرسی نیز دارد.

 

 

شما هم می توانید در فروشگاه اینترنتی هیرودنا ، عرق گیاهی شاتره را تهیه کرده و معده و روده  خود را درمان کرده و از دیگر خواص شگفت انگیز آن بهره مند شوید.

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.