چگونه طبع بدن خود را بفهمیم؟ طبع من سرد است یا گرم؟

چگونه طبع بدن خود را بفهمیم؟ طبع من سرد است یا گرم؟

چگونه طبع بدن خود را بفهمیم؟ طبع من سرد است یا گرم؟

 

در دور دنیا تست ها و آزمایشات طبع شناسی افراد زیادی وجود دارند که از مردم می توانند از آنان استفاده کنند و دریابند که طبع بدن آن ها سرد است یا گرم؟ ما با معرفی این تست در مجله فروشگاه هیرودنا به شما یاد می دهیم تا در خانه بدون نیاز مراجعه پزشک یا متخصص طب سنتی، طبع بدن خود را بشناسید.

 

شناختن طبع بدن کمک می کند که زندگی سالم تری داشته باشید و سبک زندگی و رژیم غذایی درست متناسب با طبع بدن خود داشته باشید، از فواید دانستن طبع خود این است که شما از طبع خود آگاه هستید و دیگر تصادفا و از سر نا آگاهی با مصرف خوراکی های خاص یا سبک زندگی نا متعارف تعادل طبع بدن خود را به هم نزنید.

 

بهم ریختن تعادل طبع بدن می تواند باعث بروز بسیاری از بیماری و حتی تغییر خلق و خوی انسان نیز شود، از بیماری هایی که بر اثر بهم ریختن طبع بدن و خارج شدن از تعادل مزاج بدن می شود می توان به : کبد چرب، چاقی یا لاغری نا خواسته، خستگی ، بی حالی، بهم ریختن برنامه خواب و … و بسیاری دیگری از معضلات پر خطر برای بدن می شود. حتی همین که در بعضی موارد وقتی شما شیرینی ، لبنیات، یا خوراکی های خاص انگشت شماری رو میخورید که منجر به جوش زدن، حساسیت یا دیگر مشکلات به ظاهر بی خطر در بدن شما میشوند، دلیل بر به هم ریخته شدن طبع بدن شما دارد.

 

 

چگونه طبع بدن خود را بفهمیم؟ طبع من سرد است یا گرم؟
چگونه طبع بدن خود را بفهمیم؟

 

 

طبع بدن انسان ها از بدو تولد مشخص می شود، به عبارتی مزاج شما با شما متولد می شود. ماهیت مزاج انسان ها تغییر نمی کند اما بر حسب محیط زندگی ، جغرافیا، شرایط کار و سبک زندگی همه این موارد روی باعث تغییرات جزیی می شوند که همان نیز نیاز به توجه ویژه ای دارد پس با ما همراه باشید تا نحوه فهمیدن مزاج را برای شما بازگو کنیم.

 

از این صفحه دیدن کنید : عرق کاسنی اصل

 

ارتباط رنگ پوست با مزاج:

 

 

اول از همه بخاطر داشته باشید که این تست برای افراد با پوست سفید و روشن است(کسانی که ذاتا پوست سفیدی دارند)

 

 

رنگ پوست سیاه مایل به کبودی
رنگ پوست سفید مایل به آبی
رنگ پوست سفید مایل به سبز
رنپ پوست سفید که با فشار انگشت بر روی پوست رنگ سرخی کم رنگی دارد.

 

 

اگر شما در دسته اول یعنی پوست سیاه با میل به کبودی است، بدن شما می تواند سرد و خشک باشد. و اگر پوست شما در دسته دوم یعنی پوست سفید مایل به آبی باشد، مزاج شما سرد و مرطوب (تر) است. اما اگر پوست شما در دسته سوم یعنی پوست سفید رنگ مایل به سبز است، طبع شما اصطلاحا مخلوط است (نه سرد و نه گرم). و اگر پوست شما در سته چهارم و آخر قرار می گیرد، مزاج شما گرم و مرطوب (تر) می باشد.

 

 

 

ارتباط مفاصل با طبع بدن:

 

 

مفصل برجسته و نمایان
مفصل بدون برجستگی و نا معلوم (صاف)

 

 

اگر مفاصل شما برجسته و قابل دیدن هستند پس می توان گفت شما طبع گرم و خشکی دارید . و اگر در دسته دوم هستید و مفاصل بدون برجستگی و صاف دارید طبع شما سرد و مرطوب می باشد.

 

 

 

ارتباط رگ دست :

 

 

اگر رگ های دست شما نمایان و به راحتی قابل دیدن هستند، مزاج شما گرم و خشک می باشد. غیر از این یعنی طبع بدن شما سرد و مرطوب می باشد.

 

 

 

چگونه طبع بدن خود را بفهمیم؟ طبع من سرد است یا گرم؟
چگونه طبع بدن خود را بفهمیم؟ طبع من سرد است یا گرم؟

 

 

 

بیشتر بخوانید: سوغات شیراز + راهنمای خرید سوغاتی در شیراز

 

 

 

ارتباط شکل کف دست:

 

 

شکل کف دست مربعی به این معناست که طبع بدن شما معتدل است، نه سرد و گرم. شکل کف دست مستطیل شک باشد و انگشتان بلندی داشته باشید، طبع شما گرم خشک می باشد. و نوع سوم شکل دست که کف دست مستطیلی شکل عمود بر انگشتان دستان شماست، طبع شما سرد و خشک است.

 

 

 

ارتباط کف پا و کفش :

 

 

اگر شما هنگام پوشیدن کفش، پای شما را اصطلاحا می زند و کف پای شما پهن است شما طبع گرم و خشک و اگر پایتان در کفش راحت است و مشکلی ندارید، پس طبع شما سرد و خشک می باشد.

 

 

 

ارتباط دور مچ :

 

 

هنگامی با انگشت میانی و انگشت شصت یک دستتان، سعی کنید دور مچ دست دیگر تان را اندازه بگیرید، اگر که دو انگشت شما به دور مچ به هم رسیدند و روی هم قرار گرفتند، شما طبع بدن شما سرد و خشک است و اگر انگشتان فقط به هم رسیدند طبع شما متعادل است. و در نوع آخر، اگر انگشتان شما به هم نرسیدند یعنی شما استخوان بندی درشتی دارید و طبع شما گرم و مرطوب است.

 

 

 

ارتباط لرزاندن بدن با طبع بدن:

 

 

هنگامی که شما بدن تان را می لرزانید و بدن و پوست شما نیز بلرزد، شما چربی بیشتری دارید و مزاج شما گرم و مرطوب است و چنانچه بدن شما لرزشی ندارد عضلات شما نسبت چربی شما بیشتر است و طبع و مزاج گرم و خشک دارید.

 

 

 

ارتباط سفتی و نرمی بدن با طبع بدن:

 

 

شما طبع گرم و مرطوب دارید اگر با لمس بدن خود یا فرد دیگری احساس گرما داشته باشد و بافت نرم و فشار انگشتانتان روی پوست حس کنید. اما طبع شما می تواند گرم و خشک باشد، زمانی که لمس بدن که با حس گرما، خشکی و  زبری را با انگشتان خود حس کنید.

 

 

همچنین اگر با لمس کردن بدن خود یا فرد دیگری احساس سردی داشتید و با این سردی نرم پوست و بافت گوشتی را حس کردید، طبع شما سرد و مرطوب است. در احتمال آخر، طبع شما سرد و خشک است اگر با لمس بدن علاوه بر احساس سردی، بافت بدن را سفت حس کنید.

 

 

 

ارتباط میزان خواب با طبع بدن:

 

 

کیفیت خواب شما، علاوه بر تاثیر مستقیم روی زندگی شما، نشان دهنده ی طبع بدن نیز می باشد. افرادی که طبع سرد و مرطوب دارند بیشتر از 8 ساعت در روز می خوابند، اما افرادی که طبع آن های گرم و خشک است ساعت کمتری می خوابند و بیشتر روز را بیدار هستند.

 

 

 

نوع موی سر و طبع بدن:

 

 

طبق طب سنتی، افرادی که موی بیشتری دارند در دسته افرادی که گرم مزاج هستند قرار می گیرند. و افرادی که موی کمتر و نازک تری دارند چه در بدن و در سر، جز افراد طبع سرد هستند.

 

 

موی کلفت ،حالت خوری و رشد زیاد  بالا از نشانه های طبع گرم و خشک است. همینطور در ادامه، موی کم پشت و نازک و صاف به معنای طبع سرد و مرطوب است. نکته ی قابل ذکر این است که سفید شدن زودرس مو می تواند اعلام کننده بهم ریختن طبع بدن و مرطوب سرد شدن طبع بدن باشد.

 

 

در فروشگاه هیرودنا، ما انواع عرقیات با کیفیت و ارگانیک برای تمامی طبع و مزاج ها تدارک دیده ایم تا شما با خیال راحت و بدون نیاز به مصرف دارو های شیمیایی، طبع بدن را خود را در حالت درست و معتدل متناسب با طبع خود نگه دارید و هم چنین با استفاده از عرقیات ترکیبی هیرودنا به درمان بسیاری از بیماری های خطرناک در خانه بپردازید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.